31 marca 2026 r. odbył się szkolny konkurs gastronomiczny poświęcony przygotowaniu mazurka wielkanocnego w nowoczesnej odsłonie. W wydarzeniu wzięło udział 14 uczniów z klas kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności.
Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom, wykazując się zarówno umiejętnościami kulinarnymi, jak i dużą kreatywnością w dekorowaniu oraz estetycznym podaniu wypieków. Wszystkie prace były starannie przygotowane i zgodne z tematyką konkursu.
Jury degustacyjne oceniało:
- smakowitość ciasta,
- wygląd ogólny potrawy (w tym kreatywność),
- pracochłonność wykonania,
- estetykę podania.
Po obradach jury wyłoniono zwycięzców:
- I miejsce – Daria Stępień z kl. 3d
- II miejsce – Monika Śliwińska z kl. 3g
- III miejsce – Gabrysia Szulborska kl. 3d
Przyznano również dwa wyróżnienia dla Wiktorii Tchorz z kl. 3d i Radka Bieleckiego z kl. 3g.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za zaangażowanie i wysoki poziom prezentowanych prac.









